1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-31, 08:11   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajaczek83, Przemku uczucia wyraża się nie tylko słowami ale - i przede wszystkim - czynami.
I ty to zrobiłeś. Najlepiej jak się dało.
Życzę wiele szczęścia i spokoju w Nowym Roku.
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-25, 15:51   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajaczek83, Przemku bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-25, 09:19   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Przemku to są ciężkie chwile a szczególnie trudno wszystko psychicznie ogarnąć gdy przychodzą święta. A z tym związane nasze rodzinne tradycje spotkań, rozmów no i zadumy.
Dodatkowo psychika osób starszych jest słabsza niż młodych. Tak że nic dziwnego że babcia się rozkleja. Dochodzi do tego fakt że normalna kolej rzeczy to taka gdy najpierw odchodzi starsze pokolenie a potem dzieci.
Postaraj się jak najbardziej się da złagodzić sytuację. Święta to ważne czas ale to tylko kilka dni, przeminą szybko, a żyje się codzień.
Życzę Ci wiele siły.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-20, 07:48   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Cytat:
Jeszcze jedno gdzie mogę się udać po materac przeciwodleżynowy ?
Jeżeli mama jest objęta opieką HD - a tak wynika z twojego opisu - to pytaj u nich. Hospicja wypożyczają takie materace nieodpłatnie.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-16, 09:54   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajaczek83 wygląda faktycznie na konsekwencje obrzęku w mózgu. Czy to był atak padaczki czy krótkotrwały paraliż musi ocenić lekarz. Koniecznie musicie to skonsultować.

Pozrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-13, 22:30   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajuż pod opieką hoszek83,
Cytat:
 I dziś znów czekałem na tel i sie nie doczekałem. 
Pan koprdynator mógłby chociaż zadzwonić i powiedzieć słuchaj niestety mama sie nie kwalifikuje ,a tak k.... czekasz az jasnie pan postanowi zadzwonić ,albo zapomniał

Tak to jest smutne. Niestety to co dla nas ważne ba nawet najważniejsze to dla innych stoi gdzieś tam na liście "do załatwienia " i nie zawsze z najwyższym priorytetem. Dlatego nie czekaj tylko dzwoń sam, nawet jakbyś miał się naprzykrzać. W końcu chodzi tu o twoją mamę.

Czy twoja mama jest juz objęta opieką Hd? Lekarz z hospicjum może przepisać środki na poprawę apetytu.
Poza tym możesz spróbować podać mamie nutridrinki.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-09, 07:39   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajaczek83 napisał/a:
O wizytę pytam bo jest umowiona ,miała być podana chemia.

Jest pytanie czy w mamy stanie chemia ma sens. Po pierwsze czy wogóle coś da a po drugie z powodów działań ubocznych które też nie są ot takie.
zajaczek83 napisał/a:
Oddział paliatywny,pytałem o niego bo pani doktor nam zasugerowała ale jak postanowilismy ze za ieramy ją do domu to cytuję "cieszę sie że podejście taką decyzje.

Myślę że to była dobra decyzja. Natomiast postarajcie się by mama w domu jak najszybciej została objęta opieką hospicjum domowego bo prędzej czy później nie ogarniecie wszystkiego sami.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-07, 11:52   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Skierowanie do hospicjum (dowolnego typu) może wystawić każdy lekarz, nie musi to być specjalista. Powinno ono zawierać opis, w której będzie stwierdzone, że leczenie przyczynowe zostało zakończone.

Niezależnie od tego czy operacja się odbędzie czy nie, warto mamę już teraz zameldować żeby w razie potrzeby mieć zapewnioną pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-07, 08:28   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajaczek83 z tego opisu wynika, że mama ma od dłuższego czasu raka płuc, z przerzutami na węzły chłonne a ostatnio i na mózg. Musisz sobie uświadomić że stan mamy jest bardzo poważny a rak w zaawansowanym stadium. Zastosowana początkowo chemia (paliatywna) nie pomogła i choroba dalej się rozwija.
zajaczek83 napisał/a:
Powiedzcie mi co jesli się nie zakwalifikuje do usunięcia tego guza z głowy?

Jeżeli mama nadal będzie tak słaba to napewno trzeba będzie się zastanowić nad sensem operacji, która jak już lekarze wam powiedzieli niesie duże ryzyko powikłań. Operacja guza nie wyleczy mamy może tylko na jakiś czas przedłużyć życie - pytanie tylko jakiej jakości gdyby mama osłabła jeszcze bardziej.
zajaczek83 napisał/a:
,bo bardzo ciężko się jej oddycha i bardzo jej rzezi w plucach

To też może być związane z postępem choroby. Może potrzebny jest już koncentrator tlenowy? Czy jesteście pod opieką hospicjum domowego?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca przerzut do głowy
Ola Olka

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-05, 08:58   Temat: Rak płuca przerzut do głowy
zajaczek83 witaj na forum
Nie za bardzo mogę czasowo sobie ustawić tego co opisałeś.

Mama leczy się od 2,5 roku i co do kwietnia zrobiono? Na jakiej podstawie stwierdzono raka? Zalecono jakąś terapię?
zajaczek83 napisał/a:
Tk w kwietniu nic nie wykazał

TK czego? Płuc? Głowy? Inne?
Dlaczego zlecono TK? Jako kontrolę po leczeniu? Jakim?
zajaczek83 napisał/a:
ale dwa tygodnie temu był już guz średnicy 24mm

Gdzie i jak stwierdzono tego guza? TK? Masz wyniki?
Cytat:
W środę pani doktor widząc stan mamy wzięła ja na oddział wew

zajaczek83 napisał/a:
Wiec jutro zamierzam tam jechać,i dowiedziec się czy ja przyjmą.

To mama jest w szpitalu czy nie?

Mógłbyś to trochę uporządkować i przede wszystkim wrzucić wyniki bo bez tego cieżko udzielić jakiejkolwiek porady.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group